O NÁS

Jsme krajinářští architekti, kteří hledají autenticitu místa, spojení mezi kvalitním designem, českým prostředím, architekturou a naší přírodou. |Kliknutím se podívejte na hotové práce|

 .

.

Tereza Mácová

autorizovaná krajinářská architektka a zakladatelka ateliéru

Krajinářskou architekturu jsem studovala v Lednici na Moravě a ve Wageningen v Holandsku,  pracovala jsem rok v ateliéru Keller und Damm v Mnichově, v ateliéru Štěpánky Šmídové a pět let v atelieru Flera v Praze. Věřím, že místo, ve kterém člověk žije, dokáže ovlivnit to jaký je.

Mám ráda jasné prostory, otevřené obzory, ráda komunikuji s lidmi a dávám prostoru smysl. Mám ráda obyčejnou vodu, ráda fotím a hledám v místech a lidech, co je na nich zvláštního a krásného. Snažím se hledat přesahy v místech i lidech a ty pak propojovat. Do zahrad a krajiny vnáším harmonii a napojuji se na přirozené procesy, typické pro to každé místo. To mě dostalo až k bádání v historických mapách a hledání nečekaných souvislostí. Každý projekt je pro mě unikát. 

 .

.

Martina Tománková

projektantka krajinářské architektury

Už po odmaturování výtvarně zaměřeném gymnáziu Na Pražačce jsem hledala kompromis mezi krajinou a výtvarnem, nejprve v oboru Krajinářství, poté v oboru Zahradní tvorba v Praze.

Od dětství jsem tíhla k výtvarné tvorbě. Zároveň jsem jakožto obyvatel velkoměsta získala respekt a velmi kladný vztah k přírodě a krajině. Mám ráda autentičnost děl, místa, která mají ducha, Zorku Ságlovou, Daniila Charmse, Ultimate Spinach a dobré jídlo.