KDO JSME

Jsme krajinářští architekti, kteří hledají autenticitu místa, spojení mezi kvalitním designem, českým prostředím, architekturou a naší přírodou. |Kliknutím se podívejte na hotové práce|

.

.

Ing. Tereza Mácová

autorizovaná krajinářská architektka a zakladatelka ateliéru

Jsem přesvědčená, že místo, kde žijeme, nás utváří. S téměř deseti lety praxe jsem dospěla k jasné představě, jaké zahrady chci navrhovat. Takové, které prohlubují pocit domova a rozvíjejí své majitele. Takto zaměřené krajinářské studio ale v Praze neexistovalo. A tak ve mně začala klíčit myšlenka vlastního ateliéru, jenž propojí vytříbený design s českou přírodou.

Prvotní myšlenka už nese ovoce. Od roku 2015 mám za sebou pod hlavičkou "čtyři ypsilon" něco přes 70 projektů a kolem 30 realizovaných návrhů zahrad a venkovních prostor. Tým ateliéru se rozrostl na čtyři členky. Nejvíc nás těší, když do zahrad, které navrhujeme, dokážeme vnést kus české duše. Je pro nás důležité, aby naše zahrady vycházely z životního stylu svých majitelů, přirozeně navazovaly na dům, který obklopují, i české krajinářské tradice, které sahají do doby baroka.

Kde jsem sbírala zkušenosti

Studovala jsem Zahradnickou fakultu v Lednici na Moravě obor Zahradní a krajinářská architektura a obor Prostorové plánování v holandském Wageningen. Působila jsem v ateliéru Keller und Damm v Mnichově, v ateliéru Štěpánky Šmídové a v atelieru Flera v Praze.  

B_DSC_0436.jpg

Ing. Martina Tománková

krajinářská architektka

Ke spojení krajiny a výtvarna mě to táhlo už po odmaturování na gymnáziu Na Pražačce. Své povolání jsem našla v oboru Krajinářství a poté při studiu Zahradní tvorby na ČZU v Praze.

Mám ráda autentičnost děl, místa, která mají ducha, Zorku Ságlovou, Daniila Charmse, Ultimate Spinach a dobré jídlo.

 

Bc. et Bc. Marie Vernerová

projektantka krajinářské architektury

Výtvarná tvorba patřila k mým rozvětveným zájmům odjakživa. První pěstitelské zkušenosti jsem nasbírala na přiděleném záhonku v rodinné zahradě. Po střední škole jsem si zkusila studium Finančního managementu v rodném Hradci Králové, ale tahle myšlenka se neujala. Vrátila jsem se k zahradám a nyní studuji Zahradní a krajinářskou architekturu na ČZU v Praze. Nejraději navrhuji zahrady, které si povídají s okolní krajinou.


P.S. Proč Ateliér „čtyři ypsilon“?

Vznik každé zahrady provází bezpočet rozhodnutí. Na každé křižovatce se musíte rozhodnout, kudy dál. V barokní krajině se u křižovatek vysazovaly vždy čtyři stromy. Místo rozhodnutí tak bylo patrné již z dálky, krajina díky tomu byla čitelnější a přehlednější. Stejně tak i my vám chceme zpřehlednit a usnadnit cestu k vlastní osobité zahradě. Čtyři ypsilon jako čtyři symbolické stromy.